Bio: Lekar. Učitelj. Po završenim studijama godinu dana radio na Institutu za mentalno zdravlje. Nakon toga započeo akademsku karijeru na Institutu za histologiju i embriologiju "Aleksandar Đ. Kostić" Medicinskog fakulteta u Beogradu, na kojem se još uvek nalazi. Magistrirao neuronauke na Centru za multidisciplinarne studije, i doktorirao na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu Od 1999. kada je kreirao prvi onlajn kurs, aktivno se bavi istraživanjima i praksom onlajn učenja/nastave, odnosno primenom obrazovne tehnologije u medicnskoj edukaciji. Pre 18 godina (22.12.2004.) pokrenuo Reticulum - danas zvanični portal za onlajn nastavu Medicinskog fakultetau Beogradu. Kreator i jedan od moderatora onlajn kursa histologije i embriologije. Školske 2015./2016. , na Medicinskom fakultetu pokrenuo predmete iz medicinske edukcaije - "Uvod u medicinsku edukaciju" i "eUčenje u medicinskoj edukaciji".
Autor programa za trening univerzitetskih nastavnika i saradnika o teorijskim i praktičnim principima onlajn nastave, koji je do sada prošlo više od 1000 nastavnika i saradnika svih univerziteta u Srbiji. Također, jedan od koautora programa "Unapređenje nastavničkih i mentorskih kompetencija" za nastavnike biomedicinskih fakulteta u Srbiji, razvijenog u okviru Erazmus+ projekta ReFEEHS (program je prvi put realizovan 2017./2018.). Od 2013. nastavnik na Filozofskom fakultetu u Beogradu na predmetima "Osnove eUčenja" i "Metodika nastave biomedicinskih predmeta". Također, nastavnik na predmetu "Metodika nastave" na Medicinskom fakultetu. Sertifikovani eLearning Tutor i instrukcioni dizajner (eLearning Akademija - 2006/2007). eLearning konsultant WUS Austria i Evropske banke za rekonstrukciju i razvoj. Član međunardnih udruženja AMEE (Association for Medical Education in Europe), Innovative Teachers i EDEN (European Distance and eLerning Network) kao i eLearning Task Force Serbia. Član Obrazovnog foruma. Predsednik UO Moodle Mreže Srbije i Asocijacije za medicinsku edukaciju u Srbiji.
Tema: U prezentaciji će biti predstavljena postignuća 514 studenata I godine studija medicine, u školskoj 2022./2023., na više različitih testova. Svi studenti imali su standardna predavanja i mikroskopske vežbe (ukupno 135 časova). Treći oblik nastave bio je različit za dve grupe ispitanika. Prva grupa (346) pohađala je tradicionalne seminare (30 časova nastave). Druga grupa studenata je umesto seminara pohađala onlajn kurs (po hibridnom modelu) u okviru kojeg su osim lekcija, testova, različitih foruma studentima bile organizovane i onlajn interaktivne sesije (korišćenjem BBB-a). Na testovima je za procenu znanja korišćen i CBM način ocenjivanja (Certainty-Based Marking).