Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.


Warning
titleNapomena

Za svaku radionicu potrebna je zasebna prijava!

HTML
<a href="https://www.srce.unizg.hr/ceu/tjedan-ceu-2024"> 
	<button class="aui-button aui-button-primary" id="button-spin-1">
		Povratak na web stranicu
	</button>
</a>
Panel
borderColor#fef2f4
borderWidth5
titleBGColor#fef2f4
titleKontakt

e-mail:   ceu@srce.hr
tel:  +385 1 616 5171

PDF?


Tjedan Centra za e-učenje 7. - 11.10.20243.
Ponedjeljak, 7.10.2024.
Online
Dvorana E
13
10:00-
14
11:0011:15-12:45

Radionica: "Formativno vrednovanje u sustavu Moodle"

Predavač: Tona Radobolja, Sveučilište u Zagrebu Sveučilišni računski centar

Broj sudionika: 20

Način održavanja: uživo, Srce, dvorana E

Preduvjet: BYOD

Expand
titleOpis radionice:

Kontinuirano praćenje i vrednovanje napretka studenta jedan je od načina kako nastavnik može prilagoditi nastavne sadržaje i metode te unaprijediti nastavu, ali i studentima omogućiti bolje iskustvo učenja. Formativno vrednovanje omogućava odgovor na potrebe svakog studenta i individualizaciju nastavnog procesa usmjereno podrškom i aktivnostima pripremljenima potrebama pojedinih studenata. Studenti praćenjem vlastitog napretka i uvažavajući povratne informacije od strane nastavnika mogu na vrijeme prepoznati svoje slabije strane i područja u kojima moraju napraviti poboljšanja. Sustav za e-učenje Moodle ima veliki broj mogućnosti koje omogućavaju nastavniku praćenje rada studenata i olakšavaju mu davanje povratne informacije studentima. Kako dizajnirati e-kolegij koji će automatski studentima dati povratne informacije, o(ne)mogućiti pristup različitim sadržajima ovisno o prethodno završenima aktivnostima, te kako iskoristiti različite izvještaje i preglede aktivnosti za kvalitetnu analizu sudjelovanja u e-kolegiju bit će prikazano na ovoj radionici na primjeru jednog e-kolegija.


Radionica: "Kako izraditi aktivnost Radionica u sustavu Moodle“

Predavači: Domagoj Horvatović, Linda Kuzmanovski, Sveučilište u Zagrebu Sveučilišni računski centar

Broj sudionika: 20

Način održavanja: uživo, Srce, dvorana E

Preduvjet: BYOD

Expand
titleOpis radionice:
00-11:30

Aktivnost Radionica jedna je od najzahtjevnijih aktivnosti u sustavu Moodle. Aktivnost je to koja omogućava vršnjačko vrednovanje na način da nastavnik odredi kriterije ili rubrike po kojima studenti procjenjuju tuđe radove pokazujući razinu stečenog znanja. Na ovoj će radionici nastavnici izraditi aktivnost Radionica, ali i biti u mogućnosti svaku fazu izrade pogledati iz perspektive studenta kako bi se što bolje pripremili za pripremu i implementaciju ove aktivnosti u svojoj nastavi.

 Online

 13:00-14:00

Konzultacije: putem sustava za webinare

Za konzultacije potrebna je prethodna najava na moodle@srce.hr


te u e-mailu navesti

način sudjelovanja i

željenu temu.

Utorak 8.10.2024.NOVI TERMIN - Utorak 15.10.2024.
OnlineDvorana B
10:00-10:3011:00-12:30

Novosti u sustavu Merlin za institucijske korisnike

Predavač: Zvonko Martinović, Sveučilište u Zagrebu Sveučilišni računski centar

Expand
titleOpis
radionice
webinara:

.......

 Dvorana B

 11:45-12:45

Sastanak sa institucijskim administratorima sustava Merlin na kojem će biti predstavljene novosti u sustavu Merlin. Održat će se diskusija s administratorima i pružit će se odgovori na najčešća pitanja.

 

Radionica: "Interaktivni sadržaj H5P u sustavu Moodle"

Predavač: Tea Čičko, Sveučilište u Zagrebu Sveučilišni računski centar

Broj sudionika: 14

Način održavanja: uživo, Srce, dvorana B

 Radionica: Izrada H5P interaktivnih sadržaja

Expand
titleOpis radionice
Utorak 8.10.202.OnlineDvorana B
:

Na radionici će biti prikazano kako unutar e-kolegija na sustavu Moodle izraditi jednostavnije H5P sadržaje, na koje ih je načine moguće prikazati studentima te kako pratiti izvještaje rješavanja ovih aktivnosti unutar e-kolegija. Na radionici će polaznici dobiti i praktične savjete i preporuke koje će im pomoći da uspješno implementiraju alat H5P u svojim e-kolegijima. Radionica je primarno namijenjena nastavnicima koji žele unaprijediti svoje digitalne vještine i obogatiti nastavu izradom i implementacijom interaktivnih sadržaja izrađenih pomoću alata H5P.


14:00-15

13:00-14

:00

Konzultacije: putem sustava za webinare

Za konzultacije potrebna je prethodna najava na moodle@srce.hr


te u e-mailu navesti

način sudjelovanja i

željenu temu.

 

Srijeda 11
 Srijeda 9.10.
2023
2024.
Dvorana E (uz prijenos online)
 Online
14
 10:00-
16
10:
00
30
10
 11:00-
12
14:00

Panel: Vrednovanje studentskog postignuća -  trebamo li mijenjati metode i zašto?

Akademija Srca - predstavljanje nove edukacijske platforme, što donosi nastavnicima?

Predavač: Gorana Urukalo Čorkalo, Sveučilište u Zagrebu Sveučilišni računski centar

Broj sudionika: neograničeno

Način održavanja: online

Snimka

Expand
titleOpis
panela
webinara:

Vrednovanje je pojam koji opisuje testove, kvizove, ispite i zadatke koji mjere studentsko učenje , a ima za cilj osiguranje kvalitete obrazovnog procesa te ovisno o definiranim ishodima predmeta primjenjuju se odgovarajuće metode vrednovanja. Vrednovanjem nastavnici dobivaju podatak što su studenti uspješno ili manje uspješno savladali, koliko su učinkovite njihove metode poučavanja ili koliko su dobro pripremili aktivnosti vrednovanja. Studenti, s druge strane, dobivaju informaciju jesu li pojedino gradivo svladali, imali li nekih praznina koje moraju popuniti i kada dobiju povratnu informaciju mogu odlučiti koje sljedeće korake poduzeti.

Najčešći način vrednovanja je sumativno vrednovanje. Sumativno vrednovanje ili vrednovanje naučenoga najčešće dolazi na kraju učenja, bilo da se radi o nekoj nastavnoj jedinici, modulu ili predmetu, služeći uglavnom kao čista procjena znanja. Okretanjem prema modelu u kojem je u središtu obrazovnog procesa student, formativno vrednovanje postaje dio metoda vrednovanja studentskog postignuća. Formativno vrednovanje ili vrednovanje za učenje ili kao učenje, je kontinuirano praćenje dinamike i kvalitete napredovanja studenta tijekom procesa učenja i davanje povratne informaciju studentu o njegovom napretku. Formativno vrednovanje uključuje zadatke, aktivnosti na nastavi, kvizove, kolokvije koji sadrže povratne informacije i prilike za intervenciju nastavnika. 

Obično kad se kaže vrednovanje, automatski se misli na test i sumativno vrednovanje jer se često koriste za ocjene. Testovi su jedna vrsta vrednovanja, ali nisu jedina. Na panelu ćemo s nastavnicima raspravljati kako bi se danas, u digitalnom dobu, trebalo provoditi vrednovanje studentskog postignuća s obzirom na pojavu alata za ocjenjivanje podržanih tehnologijom, nove načine i mogućnosti učenja te iskustva stečena tijekom pandemije.

Pridružite se panelistima, profesorima s dugogodišnjim iskustvom u nastavi, i podijelite svoja iskustva i promišljanja na ovu temu – kako danas vrednujemo studente i treba li mijenjati metode vrednovanja.

Na webinaru ćemo predstaviti Akademiju, edukacijsku platformu Srca koja nudi specijalizirane programe za profesionalno usavršavanje, posebno usmjerene na nastavnike u visokom obrazovanju. Polaznicima ćemo predstaviti pakete tečajeva i radionica, pažljivo osmišljene kako bi im pomogli u unapređenju digitalnih vještina te u korištenju novih tehnologija u nastavi. Poseban naglasak stavit ćemo na prednosti korištenja platforme, uključujući praktičnu primjenu alata za digitalno poučavanje i e-učenje, kao i mogućnost kontinuiranog profesionalnog razvoja, čime se može unaprijediti kvaliteta nastave u digitalnom okruženju.

Radionica: "ABC radionica dizajna nastave"

Predavači:

Moderatorica:  

doc. dr. sc. Sandra Kučina Softić,

pomoćnica ravnatelja Srca

Panelisti:

Tona Radobolja, Sveučilište u Zagrebu Sveučilišni računski centar

Broj sudionika: 15

Način održavanja: online

 Četvrtak 10.10.2024.
 Dvorana E
 9:00-12:00

Radionica: "Od ishoda učenja do vrednovanja - kako konstruktivno poravnati nastavu"

Predavači:

  • prof. dr. sc. Vedran Katavić, dr. med., Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu
  • prof. dr. sc. Snježana Kužir, Veterinarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu
  • prof. dr. sc.

    Vesna Vlahović Štetić, Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebuizv. prof

    Vedran Katavić, doc. dr. sc.

    Nenad Judaš, Prirodoslovno-matematički

    Ivan Banovac, Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu

    Snimka

    Galerija slika

    Broj sudionika: 30

    Način održavanja: uživo, Srce, dvorana E

    Preduvjet: BYOD

    Konzultacije: putem sustava za webinare

    Za konzultacije potrebna je prethodna najava na moodle@srce.hr
    te u e-mailu navesti način sudjelovanja i željenu temu.

    Četvrtak 12.10.2023.

    Dvorana B i online10:00-13:00Radionica: Osnove izrade računskih zadataka (vrsta pitanja Formule) u Merlinu

    Expand
    titleOpis radionice:

    Posljednjih godina raste potreba za izradom složenijih računskih zadataka (područje znanosti, matematike, inženjerstva ili tehnologije) u Sustavu visokog obrazovanja. Jedan od načina kako studentima (a i nastavnicima) olakšati tu problematiku je korištenje dostupnog dodatka unutar Sustava za e-učenje Merlin. U sklopu ove radionice koristi se dodatak za izradu pitanja – vrsta pitanja Formule. Pomoću slučajnih i globalnih varijabli mogu se nasumično generirati vrijednosti i tako postići da svaki student otvaranjem pitanja ima svoj zadatak s jedinstvenim vrijednostima.

    U ovoj radionici polaznici će se upoznati s idejom konstruktivnog poravnanja ishoda učenja, nastavnih jedinica i vrednovanja. Na vlastitim primjerima osmislit će ishode učenja za nastavne jedinice i vrednovanje. Također će naučiti prilagoditi nastavne jedinice i ishode učenja te osigurati konstruktivno poravnanje u nastavnom procesu. Naglasak u ovoj radionici bit će na interakciji između polaznika te polaznika i voditelja radionice, a uključuje aktivno sudjelovanje i grupni rad. Pozivaju se sudionici da prije radionice pogledaju webinar Poticanje aktivnog učenja konstruktivnim poravnanjemanje aktivnog učenja konstruktivnim poravnanjem te pročitajte članak.

     Petak 11.10.2024
     Dvorana E
     10:00-11:30

    Projekt e-Sveučilišta pilot istraživanje

    Radionica: "Kreiraj prompt, kreiraj rezultat: Uvod u pisanje promptova za AI"

    Predavač: prof. dr. sc. Mirza Žižak, Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu

    Broj sudionika: 30

    Način održavanja: uživo, Srce, dvorana E

    Preduvjet: BYOD

    Petak 13.10.2023.Online

    Online

    10:00-11:00

    13:00-14:30

    Webinar: Sve što ste ikad htjeli znati o alatu H5P

    Expand
    titleOpis
    webinara:

    S integracijom H5P alata u sustav Moodle, nastavnici su aktivnije počeli koristiti interaktivne nastavne sadržaje izrađene putem ovog alata u svojim e-kolegijima. Na webinaru „Sve što ste ikad htjeli znati o alatu H5P“ bit će predstavljen novi online tečaj Centra za učenje Srca naziva „Izrada i implementacija interaktivnog sadržaja H5P u sustav Moodle“.
    Tečaj je izrađen s ciljem pružanja uvida nastavnicima u različite vrste H5P interaktivnih sadržaja te na koji ih način integrirati u vlastiti e-kolegij na sustavu Moodle.
    Tijekom webinara predstavit će se pojedina poglavlja online tečaja, ukratko prikazati način izrade H5P sadržaja i načini umetanja izrađenih sadržaja unutar e-kolegija.
    Također će se dati praktični savjeti i preporuke nastavnicima na što trebaju obratiti pozornost prilikom izrade i korištenja H5P sadržaja u svojim e-kolegijima.  

    Webinar: Kako osmisliti dobar e-kolegij?

    Expand
    titleOpis webinara:
    Polaznici webinara dobit će preporuke za rad u online okruženju i upoznati se s mogućnostima sustava za e-učenje u cilju pripreme i provedbe kvalitetne nastave u virtualnom okruženju. Kako prilagoditi nastavne materijale za učenje online, osmisliti komunikaciju sa studentima i među studentima, pratiti ostvarenost ishoda učenja i osmisliti vrednovanje u e-kolegiju samo su neke od tema koje će biti objašnjenje.
    Primjeri dobre prakse te praktični savjeti o organizaciji nastave online nadopunit će znanja o korištenju samog sustava za e-učenje.
    radionice:

    Radionica je osmišljena kako bi polaznike upoznala sa strategijama pisanja promptova za ChatGPT . Kroz praktične primjere i vođene vježbe, polaznici će naučiti kako strukturirati promptove koji precizno definiraju projekt, ulogu umjetne inteligencije, kontekst i željeni izlazni rezultat. Poseban naglasak bit će stavljen na identificiranje ključnih komponenti prompta, kao što su jasno definirani ciljevi, potrebna ograničenja i formatiranje odgovora. Radionica će također uključivati analizu izlaznih primjera te strategije za ispravljanje nepoželjnih rezultata, kako bi se optimiziralo korištenje AI alata u obrazovanju.

     

     11:30-12:30 pauza
     12:30-14:00

    Projekt e-Sveučilišta pilot istraživanje

    Radionica: "Čarobni trokut: AI - hrvatski - engleski"

    Predavač: Dario Kukuljan, Sveučilište Jurja Dobrile u Puli

    Broj sudionika: 30

    Način održavanja: uživo, Srce, dvorana E

    Preduvjet: BYOD

    Expand
    titleOpis Radionice:

    Kako nam AI alati mogu pomoći prilagoditi nastavu na engleskom jeziku ako imate materijale na hrvatskom jeziku i obrnuto.


    Tjedan Centra za e-učenje 2024Image Added